První závod šampionátu Rallye Hořovice 22.-23. dubna 2022

17. 4. 2022

Po poměrně dlouhé odmlce se pořadatelé z Hořovic rozhodli oživit tradiční rallye, která byla přerušena nejistou epidemickou situací posledních dvou let. Rallye Hořovice letos oslaví tuším snad dvacáté narozeniny, to už ví přesně pouze pamětníci, ale nutno dodat, že poměrně masívní "dvoudenka" si zaslouží uznání, zvláště po tak dlouhé pauze.

Naše posádka - Dan Zmijarov s novým spolujezdcem Karlem Roubíčkem - měla premiéru zrovna zde. Již několikátý rok se jede s Favoritem, letos po rozsáhlé repasi motoru a převodovky. Motor byl také nedávno odbržděn, a jeho parametry vzbuzují naději, že letos se bude posádce dařit mnohem lépe než vloni.

Ve čtvrtek 21.4. soutěž začala administrativní a technickou přejímkou na letišti v Tlustici, zde se také nacházela po celé tři dny servisní zóna se zázemím pro početné pole 120 soutěžních vozidel. Start do soutěže proběhl v pátek 22. ve 14 hodin a ukončení bylo v plánu na sobotu ve večerních hodinách.

Jak se dalo očekávat, v noční části se chlapci drželi na druhém místě v H5. V sobotu ráno ale Luboš Tůma zrychlil, což naše chlapce stálo jedno místo v pořadí. Bezchybnou jízdou však udrželi bronzovou příčku až do odpoledne a po zásluze byli oceněni poháry za třetí místo.

Dalším závodem bude koncem června Radouňská rallye, budeme jim držet palce.